uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

slider

Zde relaxuji...Vaše Bára Munzarová

 

--- infopanel ----

+420 987 654 321

mail@com

Kontaktujte nás

Obchodní náměstí 2159/2

Praha 12 - Modřany

(vchod od protihlukové stěny)

Mob:  777 003 479

           775 203 479

GPS:  50°00´18,3"N   14°24´13,5"E'

-

Bus: 341, 139, 165, 177

Tram: 3, 17, 21

zastávka Obchodní náměstí

-

Vlak: S8, S80

zastávka Praha - Modřany

Najdete nás

Pracovní doba

Po - Čt 8h  -  20h

Pá       8h  -  18h

12,30h - 13h polední pauza

na pánském a dětském

---------------------------

Pracovní doba o prázdninách 2018

2.7.   -   31.8.

Po - Pá  8h  -  18h

12,30h - 13h polední pauza

na pánském a dětském

Sdílejte s námi

 

Kristýnka Kačabová z Radotína

www.kristynka-cz.webnode.cz

Kristýnka se narodila se 3. 4. 2001, od 7. měsíce těhotenství bylo rizikové pro opožděný růst plodu. Nakonec by se dalo říct, že vše dopadlo dobře, když se začala vyvíjet, jak měla, a narodila se i v termínu a normálně. Ale měla hlavičku do trojúhelníku, na rtg se nic nezjistilo a lékaři nám řekli, že je v pořádku, jen prý má atypický tvar lebky.
Do 4. měsíce jejího života se vyvíjela normálně jako každé jiné dítě jen s tím rozdílem, že špatně držela hlavičku. Do chvíle, kdy se nedokázala otočit na bok a ležela jen na zádech, nám to přišlo podezřelé.
Začalo běhání po lékařích a nemocnicích: neurologie, oční, neurochirurgie a po zjištění diagnozy rehabilitace na neurologickém odd. kde nám řekli, že naše dcerka trpí VVV (vrozenou vývojovou vadou) mozku, Agneze corp. callosum, kraniosynostóza, smíšená mozečková a spastická symptomatologie-TA s akcentem na DKK, mentální retardace s autistickými prvky a retlike obrazem. Když jí bylo 13 měsíců podstoupila operaci při které jí povolili lebeční švy, i když to mělo jen estetický důvod. Operace se povedla výborně a Kristýnka měla aspoň na první pohled normální tvar hlavičky. V první chvíli oznámení této diagnosy, shrnuto pod DMO, jsme nevěděli, co nás čeká, a tak jsme začali bojovat s nepřízní osudu. Chodila jsem s ní na rehabilitace a plavání pro postižené děti. Pak jsem našla speciální masáže kojenců a dětí, vyzkoušela jsem i bodové cvičení, které také zase o něco trochu rozpohybovalo její tělíčko. Byly jsme v lázních, kde jsme se zase naučili něco nového a zase o malý kousíček posunula dál. Poté jsme se rozhodli v jejich 4 letech za pomoci a doprovodu asistentky umístit jí do soukromé školky mezi zdravé děti. Od 7 let navštěvuje speciální školu Modrý klíč, kde v rámci výuky má, bazén, vířivku a také hypoterapii.
Na podzim roku 2011 absolvovala Streyerovu operaci (povolení lýtkových svalů a šlach), má velikou chuť chodit, ale tělíčko nechce nějak moc stále poslouchat, tak ji musíme držet a chodit s ní, potřebuje pevnou oporu a cítit, že je jí někdo na blízku. V tomto jí velice pomáhá cvičení a neurorehabilitace v kosmickém oblečku. První tuto rehabilitaci Kristýnka absolvovala v létě roku 2013 v Klimkovicích ,, KLIM-THERAPY a ještě ten samý rok na podzim  tam byla po druhé. Další rehabilitace podstoupila Kristýnka již v Praze v AXONU s KOSMÍKEM na podzim 2014 a v zimě 2015. Je vidět jak moc jí tato terapie ( rehabilitace ) pomáhá a je potřeba jí stále opakovat.
Rozhodli jsme se od září 2012 pro sbírku víček od PET lahví a šetřit tak na KLIM-THERAPY a v současné době i na pobyt v AXONu. Čím víckrát Kristýnka během roku bude mít možnost rehabilitovat tím lépe, ale v našem případě nám nedostatek finančních prostředků tuto terapii nedovoluje.  Proto jsme se rozhodli i o tuto formu pomoci, bohužel jen samotná sbírka víček tuto rehabilitaci nezaplatí.

Děkujeme, všem za každou pomoc, kterým není lhostejný osud naší Kristýnky